0

HABER LİSTESİ

Haber listemize üye olarak yeni ürün ve fırsatlardan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

MARKALAR

HP, Z serisi iş istasyonu ailesini, veri merkezine kurulabilecek ve sanal masa üstü yöntemiyle erişilebilecek yeni bir çözümle genişletiyor.

Haziran ayından itibaren sipariş edilebileceği belirtilen HP DL380z Virtual Workstation, iş istasyonu sınıfı uygulamalara kullanıcıların lokasyondan bağımsız olarak uzaktan erişilebilmesini sağlıyor.

Adından da anlaşılabileceği gibi, HP DL380z HP’nin 2U raf tipi iki soketli ve Intel Xeon E5-2600 işlemcili Proliant DL380p sunucusu ile aynı donanım platformuna sahip.

HP DL380z’nin farkı, iki adete kadar Grid GPU sanallaştırma teknolojisine sahip Nvidia Grid K2 grafik kartı ile konfigüre edilebilmesi. Bu sayede sanal kullanıcı olarak her bir sistem üzerinde GPU hızlandırma yeteneklerine sahip sahip sekiz kullanıcı barındırılabiliyor.

Uzaktan erişim HDX 3D Pro teknolojisi ile Citrix XenServer ya da HP’nin Remote Graphics yazılımı RGS ile sağlanabiliyor. HP RGS’nin yeni versiyonu dokunmatik özelliğiyle tablet bilgisayarda gerçek iş istasyonu verimliliği sağlıyor.

Her iki yöntemle de kullanıcılar ince istemci, notebook veya tablet gibi cihazlar kullanarak sisteme erişim sağlayabiliyor.